Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
دادستان کل جمهوری اسلامی:

«بیش‌تر بازداشت‌شدگان ۲۵ بهمن آزاد شدند»

2011 February 16

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، سخن‌گوی قوه قضایه جمهوری اسلامی با بیان این‌که اقدامات اخیر آن‌چه وی سران فتنه می‌خواند، قابل گذشت نیست و به‌طور قطع محاکمه می‌شوند اظهار داشت بسیاری از دستگیرشدگان حوادث 25 بهمن در همان مرحله اول آزاد شدند ولی مجرمان هم‌چنان در بازداشت هستند.

به گزارش مهر، غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه جلسه فرماندهان آگاهی کشور گفت: «افرادی که در طول سال گذشته و امسال در جریان فتنه با‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی که دشمنان اصلی کشور هستند هم‌راهی کردند ظلم بزرگ و جنایت عظیمی را مرتکب شده‌اند. این افراد در حالی که در 25 بهمن ماه زمانی که مردم شیرینی راه‌پیمایی 22 بهمن را در ذهن خود ثبت می‌کردند با هم‌راهی دشمنان قسم‌خورده هم‌صدا شده و دوباره جنایت آفریدند.»

سخنگوی قوه قضاییه با بیان این‌که اقدامات اخیر رهبران معترضان قابل گذشته نیست، گفت: «آن‌ها بعد از نصیحت تمام دل‌سوزان و هشدار خواص هم‌چنان بر اقدامات مجرمانه و غیرقانونی خود پافشاری کردند و باید منتظر کیفر باشند.»

دادستان کل در مورد آمار دستگیرشدگان در حوادث 25 بهمن گفت: «در این چنین حوادث معمولن ‌ممکن است افرادی دستگیر شوند. بلافاصله با بررسی‌‌های ابتدایی برخی آزاد شوند زیرا در درگیری‌های خیابانی افرادی کم‌گناه و بی‌گناه در معرض اتهام قرار می‌گیرند. لذا هر عددی که گفته شود عدد کاملی نیست.»

محسنی اژه‌ای در مورد دستگیری ضارب صانع ژاله در روز 25 بهمن اعلام کرد: «منافقین تمام توان خود را گذاشتند که برخی از آن‌ها دستگیر شدند ولی در مورد دستگیری قاتلان شهید ژاله و این‌که کسی اعتراف کرده خبری ندارم.»

بیشتر بخوانید:

«پنبه‌ را از گوش‌تان خارج کنید و صدای مردم را بشنوید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,