Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
درخواست مادران صلح کردستان:

«تعطیلی فعالیت روزانه به مناسبت کشته‌شدن ژاله و مختاری»

2011 February 17

مادران صلح کردستان

منبع: کردیش پرسپکتیو

مادران صلح کردستان با صدور بیانیەایی، از مردم ایران خواستند، روز دوشنبه دوم اسفند ماه، مصادف با هفتمین روز کشته‌شدن صانع ژاله و محمد مختاری را تعطیل و فعالیت عادی روزانه خود را به حرمت تمامی کشته‌شدگان راه آزادی متوقف نمایند.

متن این بیانیه به این شرح است:

امروز مادران صلح کردستان لبریز از بغض و اشک جوانان خونین مال وطن دیگر طاقت تحمل رنجش رو به افزون و داغ‌دار شدن مادران دیگر را ندارد. مادرانی که هر لحظه ثمره عمرشان در گرو عشیرهای از ناپاکان به تاراج می‌رود.

چگونه امکان دارد که چنان کسانی به خود جرات می‌دهند عزیزانمان را پیش چشم همگان با تمامی وقاحتشان به دار می‌آویزند، به گلوله می‌بندند و زیر شکنجه می‌کشند و ملت را نیز به سخره می‌گیرند. آیا تاکنون فهمیده‌اید مادری که فرزندش را از دست می‌دهد چه بار گرانی بر دوش می‌کشد، آن‌گاه که حتا از دیدن فرزند بی‌جانش هم دریغش ‌نند و حتا کوچک‌ترین یادگارش که مزارش باشد را از او سلب می‌کنند، می‌دانید درون مادری که در انتظار وصال فرزندش است وصف ناشدنی‌ست؟

امروزه صدها تن از این فرزندان ملت تن‌هایشان با استخان‌های عریان شده‌ی این عشیره‌ی ناپاک دریده و نفس‌شان با پوست چروکیده از سیر تاج و تخت خونینشان گرفته شده و می‌شود.

امروز تنها چند نفر خونین‌بخت نشده‌اند امروز خونین‌بختان دوباره به یادمان می‌آیند. آن‌قدر زمان به عقب رانده می‌شود که چه جنایاتی در سیر این زمان روی داده باشد به یادمان می‌آید و هر لحظه اشک و بغض چندچندان.

در شرایطی به سر می‌بریم که دین و مسلک و هر آنچه جان‌مایه‌ی ملت است را به بازی گرفته‌اند و ملت را از ارزش‌ها پوچ کرده‌اند به نام عشیره‌ای ناپاک. خود را نماینده مردم خوانده و هر آن‌چه را که ارزشی داشته باشد به خود می‌آلایند. چنین است رسم ناپاکان که نگزارند خونین‌روزانمان را با خونین‌تنانمان حتا بگذرانیم‌، باورشان کنیم‌، به یادشان آوریم‌، در پس افکارشان آرام گیریم و با مزارشان خلوت کنیم. این اشک لبریز باید به جایی بریزد، کم نیستند مادران لبریز از اشک‌.

ما به عنوان مادران صلح کردستان که سال‌های مدیدی‌ست داغ عزیزان را با رنج‌ها در خود پرورانده‌ایم و دیگر راهی برای تحمل هتک حرمت شهدای راه آزادی را نداریم‌، از تمامی مردم شریف ایران زمین خواستاریم تا روز دوشنبه مصادف با هفتمین روز شهادت دوتن از جوانان رشید این مرز و بوم (صانع ژاله و محمد مختاری) را تعطیل و فعالیت عادی روزانه خود را به حرمت تمامی شهدای راه آزادی متوقف نمایند و در روزهای بعد و بلکه ماه‌های در پی به عنوان نارضایتی مدنی از پرداخت هرگونه قبض حکومتی خودداری نمایند.

باشد که ناپاکان به رنگ و بوی وطن سیقل یابند.

۲۸ بهمن ماه 1389

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,