Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
بیانه حزب دمکرات کردستان،

«پشتیبانی از حرکت اعتراضی روز یکم اسفند»

2011 February 19

روز پنج‌شنبه، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان با صدور بیانیه‌ای و با نزدیک شدن به روز یکم اسفند در حمایت از جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز جهت ایجاد تجمعی اعتراض‌آمیز نسبت به عمل‌کرد دولت جمهوری اسلامی در برابر معترضان فراخوانی را صادر کرده است.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

حزب دمکرات کردستان

دفتر سیاسی

به خیابان آمدن عمومی ساکنان تهران و اعتراض ایرانیان در دیگر نقاط ایران در روز بیست‌وپنجم بهمن، باری دیگر آشکار نمود که جنبش آزادی‌خواهی و ضد‌استبدادی مردمان ایران، علی‌رغم شدت سرکوب و نقشه‌های سیاه حاکمیت، نه تنها زنده است بلکه هر روز رادیکالتر و گسترده‌تر می‌شود.

برخورد نظامی و غیر‌انسانی حاکمیت بابهره‌گیری از روش‌های گوناگون، منجر به شهادت دو تن دیگر از فرزندان کرد و زخمی و زندانی گشتن بسیاری دیگر از هم‌وطنانمان گشت. از طرف دیگر تهدید به سرکوب و حذف سیماهای برجسته حرکت اعتراضی هم‌چنان در صدر برنامه‌هایشان قرار دارد.

حزب دمکرات کردستان ضمن ارج نهادن به حماسه‌ بیست و پنجم بهمن از سوی ایرانیان و ابراز هم‌دردی با خانواده‌های تازه‌ترین شهدای راه مبارزه با استبداد جمهوری اسلامی، خواستار تداوم نارضایتی و ابراز اعتراض به رژیم استبدادی است. در همین راستا حزب دمکرات کردستان پشتیبانی خود را از فراخوان نیروهای آزادیخواه، احزاب، سازمانها، انجمنهای مدنی و سیاسی جهت نشاندان نارضایتی و” نه” گفتن به حاکمیت استبدادی جمهوری اسلامی در روزهای جمعه، شنبه ( 29 و 30 بهمن) و یک‌شنبه (1 سفند) در تمامی کشورهای جهان و ایران اعلام می‌دارد.

29 بهمن 1389

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,