Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
مطبوعات شنبه ایران،

«آیت‌اله جنتی‌: سران فتنه، ساقط و بی‌آبرو هستند»

2011 February 19

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) تظاهرات روز خشم مردم لیبی به خاک و خون کشیده شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55061

در روز خشم مردم لیبی، صد‌ها نفر درشهر‌های مختلف این کشور در اعتراض به سیاست‌های دیکتاتورانه قذافی به خیابان‌ها آمدند که شش نفر در جریان درگیری با نیرو‌های امنیتی در شهر‌های بیضا و بن‌غازی جان خود را از دست دادند.

2) آیت‌اله جنتی‌: سران فتنه، ساقط و بی‌آبرو هستند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=55046

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خصوص درخواست مردم برای اعدام موسوی و کروبی گفت: «باید اعلام کنم که این‌ها معدوم شده‌اند و در جامعه سقوط کرده و آبروی‌شان رفته است.»

به گزارش ‌فارس، آیت‌اله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران دیروز خطاب به فتنه‌گران گفت: «بنده به این‌ها می‌گویم که شما عمرتان تمام شده است.»

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: «این‌که برخی دوستان محاکمه سران فتنه را تقاضا می‌کنند جز‌ مصلحت‌اندیشی قوه قضاییه است.» آیت‌اله جنتی گفت: «باید ارتباط سران فتنه از مردم قطع شود و در خانه‌های آن‌ها بسته و رفت و آمدهای آن‌ها محدود شود. باید تلفن و اینترنت آن‌ها قطع شده و آن‌ها در خانه‌های خود زندانی شوند.»

خراسان

1) دولت بحرین مردم راقتل عام کرد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=30&id=608910

شب گذشته نیروهای امنیتی بحرین در اقدامی وحشیانه به منظور متفرق ساختن معترضان بحرینی آن‌ها را از زمین و آسمان مورد هدف قرار دادند. به گزارش بی‌بی‌سی واحدهای ارتش بحرین بالای سر جمعیت تظاهرکننده سلاح‌های ضد هوایی شلیک کرده‌اند تا آن‌ها را وادار کنند از حصارهای امنیتی فاصله بگیرند. شبکه الجزیره به نقل از شاهدان عینی در میدان لولو گزارش داد که ارتش با مسلسل به سوی مردم شلیک می‌کرده است.

2) رییس قوه قضاییه: «مردم مطمئن باشند در برخورد با فتنه‌گران کوتاهی نخواهیم کرد»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=30&id=608967

با ادامه محکومیت گسترده تحرکات غیرقانونی روز ۲۵ بهمن، آیت‌اله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه روز پنج‌شنبه گذشته در همایش قضات دادگستری کل استان تهران تصریح کرد که سران فتنه بدانند، اجازه نخواهیم داد که با اطلاعیه پراکنی‌های شوم خود میان ملت احساس ترس، ناامیدی و یاس کنند. رییس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که این قوه مسلمن فتنه‌گران را تحت تعقیب قرار می‌دهد، افزود: «در عین رسیدگی به وضعیت آن‌ها اجازه نخواهیم داد، جریان فتنه با همه جنایات‌شان، خودشان را در رسانه‌های غربی قهرمان نشان دهند.»

کیهان

1) شاه‌زاده سعودی: اعتراضات مردمی به زودی عربستان را فرا می‌گیرد

http://www.kayhannews.ir/891130/16.htm#other1604

یک عضو ارشد خاندان سلطنتی آل سعود، بر انجام اصلاحات ضروری برای مقابله با ناآرامی‌های احتمالی در عربستان تاکید کرد.

شاه‌زاده «طلال بن عبدالعزیز» در گفت‌وگو با شبکه «بی‌بی‌سی» گفت: «اگر اصلاحات صورت نگیرد، عربستان می‌تواند کشور بعدی باشد که قیام‌های عمومی آن را در می‌نوردد.»

2) مجازات فوری سران فتنه‌، مطالبه ده‌ها میلیون تظاهرکننده ایرانی

http://www.kayhannews.ir/891130/3.htm#other301

روز گذشته مردم آزاده کشورمان پس از اقامه نماز جمعه با راه‌پیمایی آگاهانه و باصلابت خود، نفرت، خشم و انزجارشان را از تحرکات پلید سران فتنه و منافقین و سلطنت‌طلبان هم‌پیمان‌شان به نمایش گذاشتند.

در تهران نیز نمازگزاران با شعارهایی که علیه سران فتنه می‌دادند، وارد میدان انقلاب شده و این میدان را مملو از جمعیت کردند.

ایران

1) سکته بن‌علی، مبارک در کما

http://www.iran-newspaper.com/1389/11/30/Iran/4727/Page/6/Index.htm#

در اوج قیام‌های مردمی کشورهای عربی، رسانه‌های عربی خبر دادند که دیکتاتور 74 ساله سابق تونس «دو روز پیش» براثر سکته مغزی هنگام مداوا در یک بیمارستان جده به «کما» رفت و حال وی وخیم گزارش شده است. سفیر آمریکا در تونس نیز مدعی شده که بن علی جان خود را از دست داده است. پس از انتشار این خبر تظاهراتی در خیابان‌های تونس برگزار شد.

روز گذشته مقامات نظامی تونس از ره‌گیری تماس تلفنی محرمانه لیلا طرابلسی همسر «زین‌العابدین بن علی» رییس جمهوری مخلوع تونس پرده برداشتند که در آن تهدید کرده بود اگر عماد برادرش که به‌عنوان یکی از نمادهای فساد رژیم گذشته زندانی است، آزاد نشود تونس را به آتش می‌کشد. از سوی دیگر حسنی مبارک رییس جمهوری سابق مصر که‌ اندکی پس از بن‌علی مجبور شد استعفا دهد، قرار است برای معالجه به بیمارستان «رودلفینر هاوس» به وین برود. پزشکان مصری اعلام کردند، مصری به‌دلیل فشار خون بالا و مشکلات روانی وخیم است.

2) نماینده تهران در مجلس: «هاشمی باید صریحن اعلام کند در کدام اردوگاه قرار دارد»

http://www.iran-newspaper.com/1389/11/30/Iran/4727/Page/3/Index.htm#

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با شبکه ایران گفت: «در حال حاضر دو اردوگاه پیروی از ولایت فقیه و اردوگاهی که مستقیم یا غیرمستقیم با حمایت یا سکوت خود زمینه را برای فتنه‌گران مساعد می‌کند داریم.»

وی با تاکید بر این‌که هاشمی باید صریحن اعلام کند در کدام اردوگاه قرار دارد، خاطرنشان کرد: «در صورتی که هاشمی این کار را انجام ندهد باید بداند فتنه‌گران و افرادی که مواضع مبهم دارند یا سکوت کرده‌اند در یک خط قرار گرفته و مورد نفرت مردم قرار می‌گیرند.»

آفرینش

1) گل: «با ایران درباره یک نقشه راه هسته‌ای توافق کردیم»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=13953#77970

رییس جمهوری ترکیه پس از بازگشت از ایران به کشورش اعلام کرد: «ترکیه برای هم‌کاری در خصوص یک نقشه راه جدید برای برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی با ایران توافق کرده است.»

2) ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در6 بخش ازسوی مقام معظم رهبری

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=77979

مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی نظام در امور ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و سامان‌دهی امور ایثارگران، شهرسازی، مسکن، تشویق سرمایه‌گذاری، پدافند غیرعامل و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات( افتا) را ابلاغ فرمودند. به گزارش ایسنا، در این سیاست‌های ابلاغی که به عنوان راه‌نمای دست‌گاه‌های اجرایی، تقنینی و نظارتی است، مقام معظم رهبری خط مشی و جهت‌گیری نظام را در شش بخش مذکور تعیین فرمودند.

دنیای اقتصاد

1) احتمال افزایش عوارض ساخت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244078

انبوه‌سازان در پی تصمیم شهرداری ‌تهران به افزایش عوارض ساخت‌وساز، از مدیریت شهری خواسته‌اند نسبت به این اقدام تجدیدنظر کند تا نقدینگی ضعیف در اختیار سازنده‌ها تحت تاثیر این افزایش قیمت، بیش از این آسیب نبیند.

شهرداری درصدد ارایه لایحه‌ای به شورای‌شهر است تا به واسطه آن نرخ انواع عوارض شامل پروانه ساختمانی، پایان‌کار و تراکم را که حدود 5 سال است تغییری نکرده، بین 10 تا 30 درصد افزایش دهد. هر چند مسوولان شهری این افزایش نرخ را، واقعی‌شدن عوارض می‌دانند، اما سازنده‌ها معتقدند تاثیر آن مستقیم بر هزینه‌های ساخت‌وساز خواهد بود و می‌تواند قیمت تمام‌شده مسکن را متورم کند.

2) بسته پولی 90 نهایی شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=244047

بسته سیاستی- نظارتی شامل سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی در سال 90 پس از سه بار ویرایش در بانک مرکزی نهایی شد و برای تصویب و ابلاغ در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک از سال 1387 تصمیمات و برنامه‌های خود در حوزه سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی را در قالب بسته‌های سیاستی – نظارتی برای موسسات اعتباری و فعالان اقتصادی کشور تبیین و پس از تصویب شورای محترم پول و اعتبار جهت اجرا به شبکه بانکی کشور ابلاغ می‌نماید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,