Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
با تبدیل حکم حبس به جریمه نقدی،

آزادی دو خبرنگارآلمانی بازداشت شده در ایران»

2011 February 20

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، دادگستری استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که دو تبعه آلمانی متهم در پرونده سکینه آشتیانی را مستحق تخفیف در مجازات دانسته و ۲۰ ماه حبس تعزیری آن‌ها به جزای نقدی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزارهای ایران، دادگستری این استان اعلام کرده است که دو شهروند آلمانی که چندی قبل به اتهام گفت‌وگو با خانواده سکینه آشتیانی در تبریز دستگیر شده بودند، مستحق تخفیف در مجازات و برخورداری از رافت اسلامی تشخیص داده شده‌اند.

در رای صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز آمده است: «به لحاظ وضعیت خاص این دو متهم و محرز شدن سواستفاده از آنان برای دست‌یابی به اهداف مربوط به ارتکاب جرم علیه امنیت ملی از سوی یکی دیگر از متهمان این پرونده، به استناد ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامی، حبس آن‌ها به جزای نقدی تبدیل شده است.»

در مهر ماه سال جاری دو خبرنگار آلمانی که قصد مصاحبه با خانواده سکینه محمدی آشتیانی، زن ایرانی محکوم به سنگ‌سار را داشته‌اند، توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت شدند.

هم‌زمان با خبر آزادی این دو خبرنگار آلمانی، گیدو وستروله، وزیر امورخارجه آلمان وارد تهران شد.

پیش از این وزیر امور خارجه آلمان به خبرنگاران گفته بود که در پی مذاکرات «بسیار فشرده و سخت» با مقامات جمهوری اسلامی، یکی از مسوولان سفارت آلمان در تهران با دو آلمانی ملاقات کرده و حال عمومی آن‌ها را خوب توصیف کرده است.

بیشتر بخوایند:

«اعزام نماینده برای آزادی دو خبرنگار آلمانی در ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,