Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
اداره مهاجرت مالزی:

«علی‌رغم رشد قاچاق‌چیان ایرانی، مجبور به پذیرش آن‌ها هستیم»

2011 February 22

خبر / رادیو کوچه

اداره مهاجرت مالزی روز سه‌شنبه، اعلام کرد از ورود ایرانیان به این کشور ممانعت نخواهد کرد اگر چه ایرانیانی که به این کشور می‌آیند به ‌طور متناوب با قاچاق مواد مخدر به مالزی در ارتباط هستند.

به گزارش برناما، ژنرال الیاس احمد، رییس اداره مهاجرت مالزی اظهار داشت ایرانی‌ها بدون ویزا می‌توانند در این کشور به ‌مدت سه ماه اقامت داشته باشند هرچند که رابطه‌ی آن‌ها در این مدت با مواد مخدر زیاد بوده است.

طبق آمار اداره مهاجرت تا ژانویه سال جاری میلادی نزدیک به یازده هزار و پانصد ایرانی به این کشور وارد شده‌اند.

ژنرال احمد در این خصوص گفت: «ما موظفیم به سیاست‌های کشور مالزی احترام بگذاریم و افرادی را که از ایران به این‌جا می‌آیند با ویزای سه ماهه آن‌ها موافقت کنیم. حتا با وجود نگرانی از هم‌راه داشتن مواد مخدر، به دلیل برخورداری از مدارک و اسناد کافی برای ورود به این کشور به آن‌ها به عنوان گردش‌گر و بازدیدکننده مالزی، نگاه می‌کنیم.»

این در حالی است که طبق آمار سالیانه‌ای که وزارت کشور مالزی ارایه داده است،  تعداد بازداشت‌های متهم به قاچاق مواد مخدر که تابعیت ایرانی داشته‌اند در سال 2010، 138 مورد بوده که در مقایسه با سال قبل از آن که 16 مورد گزارش شده، با رشد قابل توجهی مواجه بوده است.

هم‌چنین در بازداشتی‌های سال 2010، تنها 121 نفر از قاچاق‌چیان جز بوده و  باقی آ‌ن‌ها از اعضای باندهای تولیدکننده مواد مخدر هستند..

بیشتر بخوانید:

«بازداشت اعضای باند ایرانی قاچاق مواد در مالزی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,