Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
گزارش ویژه:

«نیروهای آمریکا، انگلیس و فرانسه وارد لیبی شدند»

2011 February 26

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: فرهنگ ایران

یک منبع آگاه اطلاعاتی وابسته به منابع اسراییلی گزارش داد، روز پنج‌شنبه صدها تن از مستشاران نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه وارد سیرناییک، در بخش آزاد شده شرق لیبی شدند. این برای نخستین بار است که آمریکا و اروپا هماهنگ در یک بحران انقلابی به نفع مردم دست به عملیات نظامی می‌زنند. این منبع اطلاعاتی گفت، مستشاران‌ نیرو‌های متفق اروپا و آمریکا به هم‌راه مامورین اطلاعاتی، با قایق‌های تندرو جنگی، مجهز به موشک‌انداز در سواحل بندر بنغازی و توبروگ پیاد شدند.

این نیروها برای سازماندهی، آموزش و مسلح کردن نیروهای شبه‌نظامی لیبی، در برابر نیرو‌های وفادار و مزدوران خارجی سرهنگ قذافی وارد عمل شده‌اند. قرار است که انقلابیون لیبی با یاری مستشاران آمریکایی واروپایی به‌سوی طرابلس حرکت کرده و پایتخت لیبی را ازچنگال معمر قذافی و مزدورانش در آورند. هدف دیگر این نیروی متفق، یاری رساندن به کمیته‌های انقلابی مردم لیبی در برقراری نظم‌‌، امنیت و تقسیم کمک‌های خوراکی و دارویی به قربانیان برخورد‌های خشونت‌آمیز چند روز گذشته در لیبی می‌باشد. پیش‌بینی شده که نیرو‌هایی از ارتش مصر نیز تا چند روز آینده به این نیرو بپیوندند.

خبرگزاری فرانسه روز جمعه 25 فوریه گزارش کرد، نیرو‌های سرهنگ قذافی بر روی مردم آتش گشودند و شماری از آنان را کشتند. پیکر‌های شمار بسیاری از تظاهر‌کنندگان علیه قذافی، در «خیابان‌سوق‌الجمعه‌» به چشم می‌خورد. شاهدان گفته‌اند، مزدوران قذافی در محله‌های «بن آشور» ‌و «فاشلوم»‌ در شرق پایتخت و محله «قوت اشائل» در غرب پایتخت لیبی بر روی هر جنبنده‌ای شلیک می‌کنند. مزدوران سرهنگ قذافی، به نماز‌گزاران جمعه که از نماز باز می‌گشتند شلیک کردند و شماری از آنان را کشتند.

کارشناسان اطلاعاتی می‌گویند، این اقدام بی‌سابقه آمریکا و متحدان اروپایی‌اش در پشتیبانی از جنبش مردم لیبی، می‌تواند به منزله اخطاری به جمهوری اسلامی و شخص آیت‌اله خامنه‌ای در برخورد خشونت‌آمیز با مخالفان باشد

نیرو‌های پلیس و شبه‌نظامیان مسلح ‌«چماقدران‌ و لباس شخصی»‌های مزدور قذافی، مساجد پایتخت را محاصره کردند. امامان جمعه در خطبه‌های نماز جمعه خود، خواهان پایان گرفتن تظاهرات و شورش مردم و بازگشت به آرامش شده‌اند. برخی از نماز‌گزاران گفته‌اند، خطبه‌های نماز جمعه از سوی رژیم قذافی به امامان جمعه تحمیل شده است.

یکی از انقلابیون لیبی در شهر البعیدا‌، در شرق این کشور گفت، قذافی 9 هزار نیروی مسلح به هم‌راه تانک و هواپیما در طرابلس پایتخت این کشور برای برخورد با مردم آماده کرده است.

تلویزیون دولتی لیبی برای آرام کردن مردم اعلام کرد، به هر خانواده مبلغ چهارصد دلار پرداخت خواهد شد و به صد و پنجاه در صد به حقوق کارمندان افزوده خواهد شد.

کارشناسان اطلاعاتی می‌گویند، این اقدام بی‌سابقه آمریکا و متحدان اروپایی‌اش در پشتیبانی از جنبش مردم لیبی، می‌تواند به منزله اخطاری به جمهوری اسلامی و شخص آیت‌اله خامنه‌ای در برخورد خشونت‌آمیز با مخالفان باشد، وزیر اطلاعات و امنیت حکومت اسلامی، در یک نمایش تلویزیونی کوشید که ایرانیان مخالف را بترساند و آنان را از شرکت در تظاهراتی که در سه‌شنبه‌ها‌ی آینده تا نوروز پیش‌بینی شده است باز دارد‌، ولی با این اقدام بی‌سابقه آمریکا و اروپا در لیبی، دولت باید جدن نگران آینده خود باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,