Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
یکی از هفت اصلاح‌طلب شاکی از قرارگاه ثاراله،

«رمضان‌زاده علیه جنبش‌سبز موضع نگرفت، به اوین بازگشت»

2011 February 27

خبر / رادیو کوچه

عبداله رمضان‌زاده، یکی از هفت اصلاح‌طلب شاکی از قرارگاه ثاراله، ۷ اسفند به زندان اوین بازگردانده شد. محمدرضا خاتمی می‌گوید، از او خواسته‌اند یا علیه رهبران جنبش سبز و تظاهرات ۲۵ بهمن موضع‌گیری کند یا به زندان بازگردد.

رمضان‌زاده در دولت نخست سیدمحمد خاتمی، استان‌دار کردستان، و در کابینه دوم او، دبیر و سخن‌گوی دولت بود. او هم‌اکنون قائم مقام جبهه مشارکت ایران اسلامی از احزاب اصلاح‌طلب ایران است که حکومت جمهوری اسلامی پروانه فعالیت آن را «باطل شده» اعلام کرده است.

بر اساس گزارش سایت‌های اصلاح‌طلب، در روزهای اخیر بازجویان رمضان‌زاده بارها از او درخواست کرده بودند تا نسبت به اطلاعیه‌های اخیر جبهه مشارکت و هم‌چنین شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کرد واکنش نشان دهد و ضمن تکذیب آن‌ها که در حمایت از تجمعات خیابانی جنبش سبز صادر شده بود، تاکید کند که این اطلاعیه‌ها ساختگی است.

در آخرین بازجویی نیز به او ابلاغ شده بود، بین بازگشت به زندان و تکذیب اطلاعیه‌ها یکی را انتخاب کند، که رمضان‌زاده با پافشاری بر مواضع خود، راهی زندان شد.

محمدرضا خاتمی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی در پی بازگشت عبداله رمضان‌زاده، قائم مقام دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی به زندان اوین یادداشتی منتشر کرد.

متن یادداشت دکتر محمدرضا خاتمی به شرح زیر است:

به نام خدای عزت بخش و ذلیل کننده

عبداله رمضان‌زاده هم به سبز آباد اوین بازگشت. به او گفته بودند یا باید مصاحبه کنی و بیانیه بدهی در محکومیت ٢۵ بهمن و علیه جبهه مشارکت و یا به زندان برگردی و او همان کاری کرد که یک غیور می‌کند و به رسم معهود همه آزادمردان تن را به زندان جور سپرد اما آزادگی و مردانگی خود را نفروخت.

اما در سوی دیگر در چند روز گذشته شاهد صفی از مرد نمایان بودیم که برای حفظ قدرت و متاع دنیا حاضر شدند حقیقت را لگد مال کنند، شرافت را بفروشند و آب‌روی خود را پیش ملت از دست بدهند شاید که محبوب قدرت بمانند و لذا چه بسا بر خلاف اعتقادات خود بر مظلومان تاختند و هیزم آتش ظلم شدند. این‌ها همان‌هایی بودند که سال‌ها می‌گفتند «ان الحیاه عقیده و جهاد» این‌ها کجا و عبداله رمضان‌زاده‌ها کجا؟

بیشتر بخوانید:

«دستان شورای نگهبان آلوده خیانت به مردم است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,