Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
با آغاز موج جدیدی از بازداشت‌ها

«بازداشت یک فعال حقوق بشر درآستانه ۱۳ آبان»

2009 November 04

رادیو کوچه

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در گزارش روز گذشته خویش از بازداشت حسن اسدی زیدآبادی؛ از مدافعان سرشناس و موثر حقوق بشر و عضو شورای مرکزی ادوار تحکیم وحدت خبر داد.

بنا به این گزارش وی ساعت 8 و نیم شب به وقت تهران بر اساس حکم دادگاه انقلاب در منزل خود بازداشت شده است و به زندان اوین بند 209 انتقال داده شده‌است.

گفته می شود تعداد دیگری از اعضای ادوار تحکیم وحدت نیز بازداشت شده اند.

هادی قائمی؛ سخن‌گوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در مورد بازداشت حسن اسدی گفته است که بازداشت اسدی یک عمل پیش‌گیرانه علیه اعتراضات ضد دولتی است که قرار است در روز 13 آبان ماه  صورت بگیرد.وی نه در گذشته و نه در حال هیچ قانون شکنی نکرده و بازداشت او از تلاش برای سرکوب معترضین در یک روز قبل از حادثه حکایت دارد.

وی تاکیدکرده‌است که کاملا واضح است که مقامات با بازداشت سخن‌گوی کمیته بازداشت‌های خودسرانه، خواستند که پیشاپیش مانع اطلاع رسانی بازداشت‌ها شوند.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مقامات خواست که فورا  اسدی و سایر مدافعان حقوق بشر و زندانیان سیاسی را آزاد کنند و به نقض حقوق شهروندی مردم ایران پایان بدهند.

حسن اسدی یک فعال سرسناش حقوق بشر، روزنامه نگار و سخن‌گوی کمیته بازداشت‌های خودسرانه و هم‌چنین دبیر کمیته حقوق بشر ادوار تحکیم وحدت است.

سازمان ادوار تحکیم وحدت دوروز پبش، فراخوان شرکت در راهپیمایی 13 آبان را صادرکرد.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نزدیک وضعیت را از قبل از آغاز تظاهرات فردا زیر نظر دارد و در مورد بازداشت‌های خودسرانه و هدف قرار دادن فعالان شناخته شده، اخبار جدید را بطور مرتب گزارش می کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: