Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
یک روز پس ازتجمع دانشجویان شریف در اعتراض به حضور وزیر علوم

«کوهیار گودرزی، از دانشگاه صنعتی شریف اخراج شد»

2009 November 05

کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و دانشجوی مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف طی حکمی از این دانشگاه اخراج شد.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، در پی این اقدام ورود این فعال دانشجویی با دستور اکید نهاد حراست به دانشگاه شریف و خوابگاه‌های آن ممنوع شد.

کوهیار گودرزی، عضو شورای مرکزی کمیته گزارشگران حقوق بشر یک روز پس از تجمع دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به حضور وزیر علوم به کمیته انضباطی احضار و تحت عناوین تشویق و ترغیب دانشجویان به تجمع و مصاحبه با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی تفهیم اتهام شد.

اتهام مصاحبه با شبکه فارسی تلویزیون بی‌بی سی درحالی مطرح شد که طبق قوانین جاری کشور صرف مصاحبه با یک رسانه در داخل یا خارج از کشور جرم محسوب نمی‌شود، مضاف بر آن‌که چنین موردی در آیین‌نامه انضباطی موجود نیست.

بنا به این گزارش وی در نهایت روز سه‌شنبه، 14 مهر 88 به اتهام شرکت در تجمع غیرقانونی به قصد برهم زدن نظم دانشگاه به یک ترم محرومیت از تحصیل و منع ورود به دانشگاه محکوم شد. این محرومیت بدون محدودیت بنا هست که تمدید شود.

طبق مفاد آیین‌نامه انضباطی، نبایستی از نهاد انضباطی به عنوان ابزاری جهت برخورد با اعتراضات و مخالفت‌های دانشجویی استفاده نمود. از سوی دیگر تفهیم اتهام به فرد و صدور حکم به اتهامی دیگر برخلاف آیین دادرسی کیفری دادگاه‌ها و محاکم شرع بوده و حکم صادره بدین نحو فاقد وجاهت قانونی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|۱ Comment


  1. رضا
    1

    بالاخره اخراج شده یا یک ترم محرومیت از تحصیل؟
    مشابه جمهوری اسلامی خبر می دهید!