Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
مجلس خبرگان رهبری:

«قوه قضاییه هرچه سریع‌تر سران فتنه را محاکمه کند»

2011 March 10

خبر / رادیو کوچه

مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، با صدور بیانیه‌ای هرگونه اغتشاش، بی‌‌نظمی و حرمت‌شکنی در ایران را محکوم کرده و خواهان محاکمه آن‌چه آن‌ها «سران فتنه‌گر» می‌خوانند شده است.

این درخواست یک روز پس از برگزیده شدن آیت‌اله مهدوی‌کنی به ریاست مجلس خبرگان و کناره‌گیری آیت‌اله هاشمی رفسنجانی از این سمت مطرح شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، اعضای مجلس خبرگان در بیانیه روز چهارشنبه خود آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را یک «نعمت الهی» توصیف کرده و مردم ایران را به «قدرشناسی بیش‌تر» از او فرا خواندند.

این در حالی است که شماری از معترضان به دولت در راه‌پیمایی روزهای اخیر، با سر دادن شعار  خواهان کناره‌گیری آیت‌اله خامنه‌ای مانند رهبران مصر و تونس از قدرت شدند.

مجلس خبرگان به ویژه «حرکت مذبوحانه عده‌ای عوامل بیگانه و خائن به وطن» در روز ۲۵ بهمن را محکوم کرده و اظهار داشتند: «ایجاد هرگونه اغتشاش، بی‌نظمی و حرمت‌شکنی چه به عنوان برخورد با بی‌‌بصیرتان جامعه و چه برای هم‌راهی با فتنه‌گران جز هم‌نوایی با دشمنان قسم خورده ملت ایران و جدایی از خیل عظیم مردم مومن و انقلابی، معنای دیگری نمی‌‌تواند داشته باشد.»

آن‌ها بدون نام بردن از فرد خاصی از قوه قضاییه خواسته‌اند تا رهبران معترضان به دولت و هم‌چنین حامیان آن‌ها را محاکمه کند.

بیشتر بخوانید:

«درگذشت هاشمی با هک سایت مجلس خبرگان»

«موسوی و کروبی در منازلشان هستند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,