Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
جامعه روحانیت مبارز شیراز خطاب به احمدی‌نژاد:

«جشن‌واره نوروز عقب‌گرد فرهنگی از فرهنگ اسلامی»

2011 March 20

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، جامعه روحانیت مبارز شیراز در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی، در واکنش به برگزاری جشن‌واره نوروز در ایران که قرار است در اوایل فروردین در تخت جمشید برگزار شود، خواستار لغو این جشن‌واره شد.

به گزارش ایسنا، اعضای این تشکل اصول‌گرا، تاکید کرده‌اند: «برگزاری جشنی با این حجم گسترده تبلیغاتی و رسانه‌ای و با این وسعت، با توجه به خاطره تلخی که مرم ولایت‌مدار شیراز از جشن‌های فرهنگ و هنر طاغوت دارند به مصلحت نظام الهی جمهوری اسلامی ایران نبوده و به نوعی عقب‌گرد فرهنگی از فرهنگ اصیل اسلامی است.»

هم‌زمان با انتشار این نامه، که به امضای اسداله ایمانی، نماینده آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز رسیده، سایت «جشن جهانی نوروز»، توسط معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

این در حالی است که دولت محمود احمدی‌نژاد از سال گذشته، به برگزاری «جشن جهانی نوروز» در تخت جمشید با دعوت از تعدادی از روسای جمهوری و دیگر مقامات کشورهای منطقه پرداخته است.

مقام‌های دولتی امسال قصد دارند این جشن را به گونه‌ای بسیار گسترده‌ برگزار کنند که این تصمیم، اعتراض‌ تعداد زیادی از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی محافظه کار را به دنبال داشته است.

بیشتر بخوانید:

«لغو سفر پادشاه اردن به ایران»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,