Saturday, 18 July 2015
24 September 2020
هم‌زمان با بازداشت های گسترده در 13 آبان:

«راحله عسگری زاده،عضو کمپین یک میلیون امضا دربندمتادون»

2009 November 11

هم‌زمان با احضار گسترده فعالان حقوق زنان در هفته‌های اخیر، نیروهای امنیتی شماری از اعضای کمپین یک میلیون امضا را در روز 13 آبان دستگیر کردند. راحله عسگرزاده (رها) فعال حقوق زنان و عکاس و همچنین وحیده مولوی و ساناز غفوری-از فعالان اجتماعی- از جمله بازداشت‌شدگان روز 13 آبان هستند که از میان آنان راحله عسگرزاده به بند «متادون» منتقل شده‌است.

چهارنفر از نیروهای امنیتی، رها عسگرزاده را در پارک هنرمندان و به شکل خشونت‌آمیزی بازداشت کردند وبا چشم‌بند و دست‌بند به بازداشتگاه وزرا انتقال دادند. مسوولین قضایی که در آغاز برای این فعال حقوق زنان قرار کفالت صادر کرده بودند،در پی پی‌گیریهای خانواده رها عسگرزاده هم به آنها اعلام کردند که او را تا روز شنبه آزاد خواهندکرد.اما برخلاف گفته‌های مسوولین، برای این فعال حقوق زنان قرار بازداشت موقت صادر شده و وی به قرنطینه بند متادون زندان اوین منتقل شده‌است.

رها عسگرزاده در تماس کوتاهی از زندان اوین گفته‌است: «من قرار کفالت را در بازداشتگاه وزرا امضا کردم ولی با اینکه تا دیشب امید آزاد شدن را داشتم امروز به خانواده ام گفته‌اند که پرونده من با صدور قرار بازداشت موقت به شعبه 4 دادگاه انقلاب ارجاع شده است.»

در هفته‌های جاری شماری از فعالان حقوق زنان به دادگاه فراخوانده شده‌اند که از جمله می‌توان به آیدا سعادت، جلوه جواهری، کاوه مظفری، خدیجه مقدم، پریسا کاکایی، مریم مالک و الناز انصاری اشاره کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,